UROŠ ŽIVANOVIĆ TREĆI U EVROPI

13

Fantastičnom trkom na 50 metara prsno reprezentativac Srbije Uroš Živanović doplivao je do prve, bronzane, medalje za Srbiju na šampionatu Evrope za juniore.

Uroš je u cilj ušao u vremenu 27.69 a prvo mesto izmaklo mu je za samo 7 stotinki!

Ovog drugog dana prvenstva, pored takmičara iz Srbije, zablistali su i plivači iz regiona. Reprezentativka Bosne i Hercegovine, Lana Pudar se sa rezultatom 59.99 kao drugoplasirana kvalifikovala u popodnevno polufinale na 100 delfin da bi zatim obezbedila i finale plivajući 59.28.

Jana Pavalić iz Hrvatske bila najbrža u kvalifikacijama na 50 slobodno sa vremenom 25.63 a u finale se plasirala kao treća sa sa jajnih 25.34. U istoj disciplini, Mina Kaljević je sa 26.59 zauzela 23. mesto.

Još juče, prvog dana Evropskog juniorskog prvenstva koje se održava u Bukureštu u Rumuniji, reprezentativci Srbije su zabeležili sjajne rezultate.

Martina Bukvić je dva puta pomerala granicu najboljeg rezultata u istoriji srpskog plivanja na 50 prsno. Prvo je u jutarnjim kvalifikacijama sa vremenom 32.07 za stotinku popravila rekord koji je bio u vlasništvu Nine Stanisavljević, da bi u popodnevnom polufinalu postala prva devojka u istoriji Srbije koja je ovu disciplinu isplivala brže od 32 sekunde – štopericu je zaustavila na 31.83 što je bilo dovoljno za mesto prve rezerve.

Nikola Koltin briljirao je u istoj disciplini, plasirao se u polufinale da bi zatim bez finala ostao za samo 20 stotih plivajući 28.36 što mu je donelo i 9.poziciju u Evropi u ovoj disciplini.

ZAVRŠENE MEDITERANSKE IGRE U ORANU

10

Posle 5 dana plivačkog takmičenja završene su i Mediteranske igre u alžirskom Oranu.

Kao ekipno najbolja, Italija je došla do 35 medalja od kojih je čak 15 bilo zlatnih. Slovenija je imala sjajnih 10, Bosna i Hercegovina 2 i to zlatne a 1 takođe zlatnu za Srbiju je osvojila Nina Stanisavljević.

Nina je u finalu trke 50 metara leđno trijumfovala sa 28.59. Na 50 metara slobodno došla je do 7. mesta u finalu sa 25.77. U ovoj disciplini Neža Klančar osvojila je srebro sa 25.01.
Sjajan rezultat za Srbiju ostvario je Đurđe Matić koji je poslednje finalne večeri doplivao do 5. mesta sa 52.82.
Lana Pudar osvojila je oba zlata za BiH i to u svojim najboljim disciplinama. Sa 2:09.18 pobedila je na 200 metara delfin dok je novim rekordom Mediteranskih igara 57.55 ostvarila pobedu i na 100 metara istim stilom.

11

U disciplini 200 metara slobodno za devojke prvo i drugo mesto osvojile su plivačice Slovenije. Janja Šegel ponovo je popravila lični rekord u ovoj disciplini i sa 1:56.68 došla do zlata dok je Katja Fain sa 1:57.91 doplivala do srebra. Janja je u cilj doplivala kao druga i na duplo kracoj disciplini sa 54.48 dok dok je u cilj kao treća ušla Klančar Neža i to u vremenu 55.31.

Stevens Peter John bio je treći na 50 metara prsno, njegovo vreme bilo je 27.46 a još dva prva mesto Sloveniji je donela ženska štafeta 4×200 i 4x 100 slobodno i to ova druga, rekordom šampionata 3:38.52.